Zobaczcie koniecznie, w kim zakochany bywa mój mały syn. Może wasze dzieci również znajdą wśród tych serii swoich książkowych przyjaciół.
KICI KOCIA to bohaterka książek Anity Głowińskiej i nie przez przypadek znalazła się na pierwszym miejscu tej listy! Mój trzylatek już od roku ją uwielbia i kolejne części serii z Kici Kocią albo o jej małym braciszku Nunusiu zachłannie pochłania. Sympatyczna kotka Kici Kocia z przyjaciółmi: Adelką, Juliankiem i niezastąpionym Packiem odkrywa przed maluchami ciekawy, pełen emocji świat. Książeczki kipią kolorami, każda scena z życia małej bohaterki jest zilustrowana co dla małych dzieci jest bardzo ważne. Dzięki temu mój synek chętnie „czyta” je sam swoim przytulakom. Kici Kocia opowiada o tym wszystkim co spotyka maluchy na co dzień. Pokazuje, jak można radzić sobie z różnymi małymi zmartwieniami. Chudych książeczek z tej serii jest całe mnóstwo. Ostatnio pojawiły się również egzemplarze z kartonowymi kartkami a nawet z okienkami do odkrywania! Kici Kocia to ulubienica wielu polskich maluchów.
PUCIO – to stworzony przez Martę Galewskę-Kustrę kilkulatek, który został już przetłumaczony na inne języki, dzięki czemu również dzieci w innych krajach mogą się nim zachwycać. Autorka jest logopedą i swoimi książkami pomaga małym czytelnikom oswoić słowa i język. Rodzinka Pucia to oprócz rodziców również siostra Misia, braciszek Bobo, kot i pies. W różnych częściach serii pojawiają się dodatkowo inni członkowie rodziny. Rezolutny chłopiec Pucio uczy nowych dźwięków, słów aż w końcu całych zdań i wyrażeń. Z tymi książeczki zawsze dobrze i długo się bawimy. Można je nie tylko czytać, ale także opowiadać, naśladować, wypytywać dziecko itp. Na rynku wydawniczym dostępne są kartonowe duże i małe książki o Puciu oraz coraz więcej przeróżnych edukacyjnych gier czy puzzli. Wybór jest ogromny a nam ciągle mało. Moi mali synkowie mają prawdziwą kolekcję Pucia i wciąż cieszą się z nowych gadżetów. Więcej o Puciu TUTAJ
ŚWINKA PEPPA! Cóż to byłoby za nudne dzieciństwo bez Świnki Peppy i jej roześmianej rodzinki? To chyba pierwsza literacka przyjaciółka moich dzieci. Książeczki o przygodach Peppy i jej brata Georga popularne stały się zapewne dzięki filmowej animacji. Rodzinka tych świnek rozśmieszy najbardziej smutne dziecko. Już sami w sobie są na tyle zabawni, że od razu poprawiają humor. Każda z książeczek opowiada o bliskiej dzieciom przygodzie i często uczy czegoś ciekawego. Kolorowe obrazki rozświetlą świat każdego dziecka. Peppa to prawdziwa ikona! W swojej ofercie ma bogactwo książeczek, kolorowanek, maskotek, gier, puzzli, łamigłówek i figurek. Mały fan Peppy może mieć cały pokój wypełniony ukochaną świnką😊 Powodzenia!
FRANKLIN – to powołany do rozbawiania dzieci przez Pauletta Bourgeoisa przedszkolak. Jest bardzo rozważny i wrażliwy. Jego przygody również możemy śledzić w serialu animowanym. Dzieci lubią go za ciekawe pomysły i dużą wyobraźnię. Ma świetną paczkę przyjaciół, z którymi bawi się np. w superdetektywów. Bohaterami są różne zwierzątka co ciekawie urozmaica świat Franklina. Miś jest jego najlepszym przyjacielem, chociaż nie zawsze dobrze się dogadują. Bardzo lubimy także siostrę Franklina Żółwinkę Hariettę, która często przysparza Franklinowi różnych zmartwień. Jedną z ulubionych maskotek mojego starszego syna był właśnie Żółw Franklin, mamy go do dziś.
TUPCIO CHRUPCIO to z kolei trochę kontrowersyjny bohater. Metody wychowawcze mamy Chrupcia nie wszystkim się podobają. Tupcio jest bardzo niesforną myszką i rodzice mają z nim różne zmartwienie. Dla mnie jego przygody i sposoby radzenia sobie z nimi przez rodziców Tupcia są dobrym wstępem do rozmowy z dzieckiem na mniej lub bardziej ważne tematy. Dają możliwość zastanowienia się nad słusznością tego co robi Tupcio, czy jest to dobre czy złe, dlaczego, jak można by zrobić inaczej itp. Mój syn w każdym razie uwielbia go chyba właśnie dlatego, że jest taki krnąbrny, nie zawsze słucha mamy, potrafi postawić na swoim, ma swoje zdanie. Jednym słowem ciekawa postać. Przedstawiałam go kiedyś TUTAJ
ELMER to kolejny międzynarodowy przyjaciel dzieci. Znają i kochają go czytelnicy w wielu krajach. Kolorowy słoń wyróżnia się wśród pozostałych słoni i to jest właśnie to, za co go kochamy. Elmer jest inny i pokazuje jakie to fajnie, że nie wszyscy są tacy sami. Uczy tolerancji i akceptacji. Dodatkowo zwierzęta w książce zawsze chętnie radzą się go w różnych kwestiach, zazwyczaj to właśnie Elmer podejmuje ciekawe inicjatywy i potrafi przekonać innych do działania. Jest sympatyczny, przyjacielski, odważny i zawsze pozytywnie nastawiony do świata. Przygoda z tymi książkami wniesie dużo dobrego w życie dzieci.
TAPPI to zabawny Wiking wymyślony przez Marcina Mordkę. Mieszka on w zaczarowanym miejscu, które fantastycznie rozbudza wyobraźnię. Tappi pomaga swoim leśnym przyjaciołom rozwiązywać różne problemy. Jest bardzo pomocny i każdy może liczyć na jego wsparcie. Młodsze dzieci polubiły duże wydania książek, w których jest mnóstwo kolorowych obrazków. Biała seria jest dla starszaków. Bez wątpienia dużą zaletą dużego formatu są piękne ilustracje, dzięki którym bardzo fajnie czyta się te książki z maluchem. O Tappim powstało już kilka gier planszowych. Są one pięknym uzupełnieniem lektury i dobrą zabawą.
WESOŁY RYJEK - na wspomnienie tego małego prosiaczka buzia sama mi się uśmiecha. Wita się z dziećmi: „Dzień dobry, jestem Wesoły Ryjek” i rozbawia już od pierwszych stron. Ryjek opowiada świat ze swojego punktu widzenia, dlatego dzieciom tak łatwo się z nim utożsamić. W każdej z książek znajduje się kilka opowiadań. Idealnie nadają się do czytania przed snem. Mały bohater ma swojego ulubionego żółwia, z którym się nigdy nie rozstaje. O Wesołym Ryjku już kiedyś pisałam TUTAJ
ALBERT ALBERTSON seria książek o małym Albercie powstała 50 lat temu i jest tłumaczona na trzydzieści języków. Są to opowiadania o kilkuletnim chłopcu, który rośnie razem z każdą kolejną książką. Idea tej serii podoba mi się między innymi ze względu na jasny przekaz. Albert mieszka tylko z tatą i ma niesamowicie bujną wyobraźnię. Opowiadania o nim dotyczą bliskich każdemu dziecku problemów i emocji, dlatego bez problemu można się z nim identyfikować.
JADZIA PĘTELKA – została stworzona przez Barbarę Supeł. To jedna z nowszych serii książek przeznaczonych dla najmłodszych dzieci. Autorka opowiadając o życiu małej dziewczynki podejmuje bliskie codzienności maluchów tematy. Krótkie i bogato ilustrowane teksty bardzo szybko przypadną maluchom do gustu. Mała Jadzia jest bardzo sympatyczna a ciekawa fabuła i prosty język bardzo łatwo przyciągają uwagę dziecka.
KASTOR Główny bohater jest bardzo pomysłowym i zaradnym bobrem. Każda z książek w tej serii dotyczy konkretnej aktywności. W jednej z nich Kastor piecze, w drugiej majsterkuje, w innej uprawia fasolkę. Każda z tych rzeczy jest bogato ilustrowana i krok po kroku szczegółowo wyjaśniana. Dziecko bez trudu uczy się jak samo może wykonać poszczególne czynności. Kastor świetnie motywuje do działania. Pisałam wcześniej o Kastorze TUTAJ
1
JANO I WITO Przygody rodzeństwa to seria książeczek przepełnionych sensorycznymi elementami. Bazują na wyrazach dźwiękonaśladowczych. Kartonowe książki przeznaczone są nie tylko dla maluchów. Nawet jeśli jest w nich niewiele tekstu to dają szerokie możliwości do opowiadania i rozmawiania z dzieckiem. Obrazki doskonale temu posłużą. Chłopcy pokazują co można znaleźć w lesie, w trawie, w domu, na wsi albo w mieście.
Keine Kommentare:
Kommentar veröffentlichen